image
Bu yazımızda, code.org sitesine üye olma işlemlerini resimli anlatımla adım adım göstereceğiz. 1. Adım: Code.org sitesine giriş yapın. Aşağıdaki giriş ekranının sağ üst köşesindeki Giriş linkinden üye giriş sayfasına giriniz.

 

2. Adım: Daha önceden üyelik oluşturduysanız Üye Girişi kısmına e-posta adresinizi ve şifrenizi yazıp giriş yapabilirsiniz. Daha önce kayıt oluşturmadıysanız, Hesap Oluştur butonuna tıklayarak üyelik oluşturma sayfasına gidin.

 

3. Adım: Kayıt olmak için 2 seçenek mevcuttur. Gmail, facebook ve hotmail hesaplarınızla doğrudan üyelik oluşturabilirsiniz. Ayrıca sayfanın altındaki code.org üyelik formunu doldurarak da üye olabilirsiniz. Not: Burada oluşturacağınız şifre diğer hesaplarınızın şifresi değildir. Code.org sayfasına girerken kullanacağınız, yeni bir şifre oluşturun.

 

4. Adım: Bu sayfada üyelik işlemlerinin ikinci kısmı vardır. Hesap türü bölümünden öğrenci kısmını seçmeniz gerekmektedir. Formdaki diğer bilgileri de tamamlayıp Hesabıma Git butonuna tıklayın..

 

5. Adım: Aşağıdaki ekranla karşılaştıysanız, üyeliğiniz onaylanmış demektir.

 

6. Adım: Üyelik anında oluşturduğunuz bilgileri sağ üst köşedeki Hesap ayarları bölümünden düzenleyebilirsiniz.

 

7. Adım: Bilgilerinizi düzenleyip, hesabımı güncelle butonuna tıklayınız.

 

8. Adım: Son olarak giriş sayfanızın aşağı doğru kaydırdığınızda Bir Bölüme Katıl bölümünden öğretmeninizin size verdiği ders kodunu yapıştırın ve Bölüme Katıl butonuna basın.
​​​​​​​
 
​​​​​​​​​​​​​​
9. Adım: Derse kaydınız tamamlanmış olacaktır. Aşağıda gösterilen linke tıkladığınızda kurslara başlayabilirsiniz.
Toplam 2 oy (0/5)
Önceki BlogBASILAN İLK TÜRKÇE ESER: VANKULU LÜGATİ
Sonraki BlogBAYRAK NEDİR, NASIL OLUŞTU?

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapın.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.