image
Parası ve imkanları olmayan idealist bir film yönetmeni olan Mehmet, köleliğin ve özgürlüğün anlamını yeniden keşfetmek zorunda kalır.

FİLM ÖZETİ

Hür Köle filminde; evli ve bir çocuk babası olan Mehmet, imam olarak çalışmaktadır. Farklı idealleri olan genç adam, bunları gerçekleştirmek için mesleğini bırakarak yönetmenlik yapmaya başlar. Mehmet yeni bir film çekmek istese de, yaşadığı maddi sıkıntılar buna izin vermez. Bu süreçte eşinden ayrılan ve kızı Ayşe’ye bakacak durumu olmadığı için, onu yuvaya bırakmak zorunda kalan Mehmet, büyük bir buhranın içine düşer. Hayata karşı umudunu kaybetmeye başlayan adam, annesinin kaybı ile iyice dibe vurur. Yaşadığı sorunlarla artık baş edemeyince intihar etmeyi düşünen Mehmet, kendisine yaşam hakkında öğütler veren Derviş’in sayesinde, yeniden mücadele etmeye karar verir.

Bir yandan sağlık sorunlarıyla ilgilenen, bir yandan da iş arayan Mehmet’in hayatı, yürüme engelli bir kız olan Esma ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. İkisi arasında başlayan arkadaşlık, hem Mehmet hem de Esma’ya iyi gelir. Varlıklı bir ailenin kızı olan Esma, Mehmet ile zaman geçirdikçe, sağlığında düzelmeler olmaya başlar. Kızındaki bu gelişmeyi gören Hulusi, Mehmet’e can alıcı bir teklifte bulunur. Ancak Mehmet, bu teklif karşısında büyük bir ikilemde kalır. Ya hayatına hür bir şekilde devam edecek ya da bundan sonra bir köle olarak yaşayacaktır.


AFİŞKÜNYE

İMDB : 3 / 10
Bilişimsel : 7 / 10
Yıl : 2019
Dil : Türkçe Dublaj
Süre: 109 dakika
 

İYİ SEYİRLER...

İlk oyu sen ver!
Önceki BlogPOPÜLER BİLİŞİM MESLEKLERİ
Sonraki BlogAFET VE ACİL DURUM ÇANTASI

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapın.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.