image
Erzurum'da geçen bir hayatta kalma oyunu olan "Erzurum", talihsiz bir yolculuğa çıkan Taylan'ın hikayesini anlatıyor. Ülkemizde en soğuk şehirlerden biri olan Erzurum, bir hayatta kalma oyununa da konu oldu. Oyunun bir hikaye modu, bir sonsuza kadar uzayan serbest modu ve çeşitli zorluklara sahip olan meydan okumalar modu bulunuyor. Bu modlarda oyuncuların farklı Oyun içinde topladığınız kaynaklarla çeşitli ekipmanlar üretebilmeniz de oyunu daha uzun süre ve farklı şekillerde oynanabilir kılıyor.

Oyunda Taylan adından bir karakteri canlandıracağız. Taylan, kışın ortasında yaya olarak Erzurum'un ıssız bölgelerinde dolaşmaya başlıyor. Sonrasında ise bir göktaşı düşmüş ve bu olaydan ağır şekilde etkilenmiş bir bölgeye farkında olmadan giriş yapıyor.

Oyunda rakiplerimiz ise dondurucu soğuklar, açlık, susuzluk ve vahşi doğa oluyor. Etraftan odun ve kömür toplayıp onları yakarak ısınıyor, uyuyacak yatak bulmaya çalışıyor, ilaç ve silah gibi farklı ihtiyaçlarımızı da karşılamaya uğraşıyoruz.Oyun için yayınlanan fragman da hemen alttan izleyebilirsiniz.Erzurum, ülkemizde bilgisayar oyunları geliştirmek için çok yaygın kullanılan Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor. Coğrafyamızda geçen ve dondurucu soğuklara karşı mücadeleyi ve temel hayatta kalma mekaniklerini içerdiğini fragmanda görebiliyoruz. Avlanma, eşya toplama, parkur mekanikleri gibi temel şeylerin yanı sıra oyun motorunun gücünü de kullanarak iyi manzaralar yakalamışlar.

Proximity Games tarafından hazırlanan Erzurum adlı yapım Steam'de şimdiden yerini aldı.  Buraya tıklayarak Erzurum'un Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.


OYUN HAKKINDA

"Erzurum, Türkiye'nin en soğuk şehirlerinden biridir. Taylan için, kışın ortasında ve yaya olarak Erzurum'un ıssız bölgelerinde seyahat etmek çok saçma bir fikirdi. Taylan'ın henüz farkına varmadığı şey ise, girmek üzere olduğu bölgenin bir göktaşı düşmesinden etkilenmiş olduğudur. Sanki içinde bulunduğu zorlu şartlar yetmiyormuş gibi, şimdi Taylan'ı daha büyük dertler bekliyor.

Erzurum; dondurucu soğuklara, vahşi doğaya, açlığa ve susuzluğa karşı mücadele ettiğin bir hayatta kalma oyunudur. Bu zorlu şartlarla mücadele edebilmek için odun veya kömür toplayıp ateş yakmalı ve kendinizi ısıtmalısınız, uyumak için yatak bulmalısınız, yemek, silah, tıbbi ürünler, yararlı araç gereçler...Kısacası sizi hayatta tutmak için ne gerekiyorsa onu bulmalısınız."
 

OYUN MODLARI

HİKAYE : Kahramanın oyun boyunca karşılaştığı olayları ve hikayenin sonunu keşfetmek için Hikaye modunu oynayın.

SERBEST MOD : Eğer hikaye moduyla aynı mekaniklere sahip sonsuz bir oyun modu istiyorsanız, Serbest mod tam size göre. Eğer oyuncu ölürse, en son kayıttan devam edebilir. Tam anlamıyla sonsuz bir oyun modudur.

MEYDAN OKUMALAR : Bu bölüm, daha zor bir oyun deneyimi isteyen tecrübeli oyuncular içindir. Çeşitli türde meydan okumalardan birini seçerek kendinizi deneyebilirsiniz. Bu türlerden bazıları bitmeyen fırtına, daha soğuk hava, zamanlı görevler, daha fazla yırtıcı hayvan vb.


SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM
İşletim Sistemi: 64 bit Windows (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.)
İşlemci: Intel Core i5-2500K@3.3GHz or AMD FX 6300@3.5GHz
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN
İşletim Sistemi: 64 bit Windows (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.)
İşlemci: Intel Core i7-4770K@3.5GHz or Ryzen 5 1500X@3.5GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı:  Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan
 
Toplam 1 oy (0/5)
Önceki BlogTHE IMITATION GAME: ENIGMA İZLE
Sonraki BlogKURTLAR ARASINDA FİLMİ İZLE

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapın.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.