image
Kurtlar Arasında, belgesel tadında mükemmel bir drama filmi. Ormanda kurtların arasında büyüyen Marcos'un hayat hikayesini anlatmaktadır.

FİLM ÖZETİ

Kurtlar Arasında; 1953-1965 yılları arasında, İspanya'nın Sierra Morena dağlık bölgesinde, 19 yaşında jandarmalar tarafından tutsak olarak alınıp medeniyete geri götürülene dek tek başına yaşayan Marcos Rodriguez Pantoja'nın eşsiz deneyimlerini izleyici ile buluşturmakta. Yani gerçek bir hayat hikayesinden alıntılandığını iddia ediyorlar.  Kurtların soylu hayvanlar olarak gösterilmesi de gerçeğe uygun olmuş kanaatindeyim.

Marcos, 7 yaşında bir çocuktur.  Babası,   geciktirdiği borcundan ötürü Marcos'u zengin toprak ağasına   vermiştir.  Sonrasında, ağa tarafından ıssız bir dağ başına, ağanın keçilerinden sorumlu çobanın yanına onun  yamağı olması için gönderilir. Marcos, keçilerle ilgilenmeye başladıktan bir süre sonra, dağ başındaki mağarada kader birliği yaptığı yaşlı çoban Atanasio hastalanır ve ölür. Marcos ıssız dağ başında artık tek başınadır. O zamana kadar çobandan öğrendikleriyle hayatta kalması gerekecektir. 


AFİŞ


KÜNYE

İMDB : 6.7 / 10
Bilişimsel : 8 / 10
Yıl : 2010
Dil : Türkçe Dublaj
Süre: 109 dakika
 

İYİ SEYİRLER...

Toplam 1 oy (0/5)
Önceki BlogTÜRK YAPIMI ERZURUM OYUNUNUN İNCELEMESİ
Sonraki BlogBELEN KAHVESİ - ORMANCI TÜRKÜSÜ

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapın.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.