image
Dans Eden Orman’daki ağaçların gövdeleri toprağın biraz üzerinde kıvrılıyor, bükülüyor, kırılıyor ve gökyüzüne öyle uzanıyor.
Dans Eden Orman, Rusya’da Baltık Denizi ile Kuron Lagünü’nün birbirinden ayrıldığı yerde Kuron Dili olarak adlandırılan bölgede bulunuyor.

Dans Eden Orman, 1961’de bölgedeki kumları sağlamlaştırmak için dikilmiş ağaçlardan oluşuyor. Ağaçların gövdesinde meydana gelen bu tuhaf şekiller ise henüz gizemini koruyor. Açıklamaya çalışan birçok teori var ve en çok  rağbet gören teori, “Ağaçların büyüme evresinde Rhyacionia buoliana kelebeğinin tırtılları tarafından zarar gördüğünü ve bu yüzden böyle tuhaf şekiller aldığını öne sürüyor. Bu tırtıllar genellikle besleyiciliği düşük topraklarda yetişen genç çam ağaçlarına saldırıyor.” şeklinde. 

Sık rastlanmayan bir görünümü olması sebebiyle ‘Dans Eden Orman’, gizemli hikayeleri sevenlerin de ilgisini çekiyor. Olaya getirilen doğaüstü yorumlardan biri, bu ormanın pozitif ve negatif enerjilerin çarpıştığı bir yer olduğuna dair. Buna göre artı ve eksi güçler burada ağaçların şekliyle oynuyor. Bunun dışında, ağaçların kendi iradeleriyle kumların hareketini takip ettiğini düşünenler var. Yerel efsaneler bunlarla da sınırlı değil. Bir efsaneye göre, yüzyıllar önce bu ormandaki ağaçlar tanrının gücünü kanıtlamak için dans ettirilmiş ve bu şekli almışlar.

RESİM GALERİSİ


İlk oyu sen ver!
Önceki BlogHEİMLİCH MANEVRASI
Sonraki BlogBELH'İN GÜVERCİNLERİ

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapın.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.