image
Beyler şok yok. Şu arabayı çalam, şu gruba dalam. Beyaz çatıya çıkan tünelde gizleniyor. Winning Eleven 8 Micheal Owen > All Player. Çok fazla oyun kurdu olduğum söylenemez. Dolayısıyla bazı oyunları birkaç kez oynamama rağmen listeye dahil ettim.

10 - Age of Empires Serisi
Microsoft Oyun
şirketinin sunduğu gerçek zamanlı strateji oyunu dizisidir. Ben oyunun Age of Empires III: The War Chiefs serisini birkaç kez oynadım.
Age Of Empires III: The WarChiefs
Şekil-1: Age Of Empires III: The WarChiefs

9 - Tekken (Street Fighter) Serisi
Namco tarafından yayınlanan ve geliştirilen bir dövüş oyunudur. 2000'li yılların başında oyun salonları vardı. Bu salonlarda jetonla çalışan oyun konsolları vardı. Paul, Ken, Edi ve daha fazlası...
Tekken
Şekil-2: Tekken

8 - FİFA Serisi
Electronic Arts'ın bir kolu olan EA Sports tarafından 1993'ten bu yana yıllık çıkarılan futbol oyunudur. Benim FİFA'daki favori oyunlarım 2005 ve 2008. Bence Fifa 2005 Eto > PES 2013 Agüero. FİFA 2008'i okuldaki bilgisayarlarımıza kurup Hamachi üzerinden çok kez sınıf turnuvası yapmışlığımız vardır :)
Tekken
Şekil-3: FİFA 2005

7 - PUBG
Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Yeni dönem oyun piyasasında uzun süreli oynadığım tek oyun. Uzun süreli dediğim birkaç ay kadar. Bilgisayar üzerinden oynamayı denesem de telefondaki kadar zevkli gelmedi. Bir zaman sonra bu ne ya Half-Life'ın getir götürünü yapamaz diyerek oyunu sildim :)
PUBG
Şekil-4: PUBG

6 - Call Of Duty Serisi
Birinci şahıs nişancı türü aksiyon oyunları serisidir. Call of Duty: Modern Warfare 2 serisini birkaç kez oynamıştım. Hiçbir zaman savaş oyunlarında başarılı olamadığımı itiraf etmeliyim. Sanırım bu sebepten dolayı da pek zevk almazdım. Tek bir oyun hariç, Counter Strike 1.6 :)
Call Of Duty
Şekil-5: Call Of Duty

5 - Counter Strike Serisi
Valve Corporation tarafından geliştirilen bir birinci şahıs nişancı türünde taktiksel aksiyon video oyunu serisidir. Oyunun 1.5 ve 1.6 serilerini oynadım. Tek oyun alanımız cs assault. Nadir de olsa ara sıra toplaşır, internet cafede kendi aramızda turnuvalar düzenleriz. :) Çok eğlenceli de olur.
Counter Strike 1.5
Şekil-6: Counter Strike 1.5

4 - GTA Serisi
Grand Theft Auto, resmi kısaltması ile GTA, Rockstar Games tarafından yayımlanmıştır. Serinin adı büyük otomobil soygunu anlamına gelen “grand theft auto” teriminden gelmektedir. GTA Vice City der susarım. Diğer GTA serileri, Vice City'nin anca getir götürünü yaparlar :)
GTA Vice City
Şekil-7: GTA Vice City

3 - Half-Life
Valve tarafından geliştirilen, bir birinci şahıs nişancı türünden bilimkurgu video oyunu serisidir. Ben bu oyunun serisini pek sevmem. Arkadaşlarınla toplaşırsın, açarsın crossfire haritasını ve arkadaşlarına seslenirsin: "Beyler, şok yok :)". Ayrıca bu oyunda Bazukayı kullanma konusunda üstün marifetimin olduğunuda belirtmek isterim.
Half-Life
Şekil-8: Half-Life

2 - PES Serisi
Konami tarafından geliştirilen ve yayımlanan futbol oyunları serisi. Günümüzde FİFA ile büyük rekabet halinde. Bu rekabet sebebiyle 2014 yılından itibaren kendilerini FİFA serisine benzetmeye çalışarak benim gözümde tüm değerini yitirdi. Halbuki tüm oyuncuların göz bebeği idi PES 2013. Bence PES 2021 olarak 2013 'ün devamı niteliğinde çıkarılmalı :) Yakın zamana kadar aktif olarak oynadığım tek oyun. Artık transferleri ve yeni çıkan futbolcuları oluşturmaktan yorulduğum için bıraktım :) Bu arada yakın zamanda PES 2020 'de oynadım. Fena değil ama PES 2013> All PES Series
PUBG
Şekil-9: PES 2013

1 - Winning Eleven Serisi
PES Serisinin önceki adıdır. Futbol oyunları tarihinin benim için en özel oyun serisidir. Winning Eleven 7, Winning Eleven 8, Winning Eleven 9+10 şeklinde 3 serisini oynadım. Hem de çok uzun yıllar. Winning Eleven 8 için tahmini bir istatistik verecek olursam, 1000 oyun oynadıysam 5 kez falan anca kaybetmişimdir. Manu ve Real favori 2 takımımdı. Winning Eleven 9+10 ise playstation dükkanı sahiplerini zengin  ettiğimiz mazide derin ve özel anlar yaşatan serinin diğer oyunu.
Winning Eleven 8
Şekil-10: Winning Eleven 8
İlk oyu sen ver!
Önceki BlogKORONAVİRÜS SERÜVENİ
Sonraki BlogPOPÜLER BİLİŞİM MESLEKLERİ

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapın.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.